SĂPTĂMÂNA ABSOLVENȚILOR
În 2020, în pandemie (când nu am putut organiza: ultima oră de dirigenție, ultimul clopoțel și festivitatea de absolvire), s-a născut ideea promovării celor mai buni absolvenți pe pagina de Facebook a liceului. Acesta este al șaptelea an consecutiv în care derulăm proiectul ”SĂPTĂMÂNA ABSOLVENȚILOR”
Astfel, am declarat săptămâna 25-29 mai 2026, SĂPTĂMÂNA ABSOLVENȚILOR, în care, în fiecare zi am prezentat câțiva elevi dintre cei cu care ne mândrim.
Pe cei 10 absolvenți selectați îi puteți cunoaște și aici:
- Riciu Mihaela, clasa XII E
- Riciu Cristina, clasa XII E
- Stoica Traian, clasa XII C
- Matei Cristian Vasile, clasa XII D
- Hoceta Diana Gabriela, clasa XII A
- Florea Andrei Șerban, clasa XII A
- Amza Miruna Alessia, clasa XII A
- Sereny Luisa Ioana, clasa XII E
- Baicu Mircea Marian, clasa XII A
- Brănișteanu Lavinia Alexandra, clasa XII G

