1 august 2022

Afișare rezultate

Repartizarea elevilor claselor a IX-a se va posta după data de 15 august 2022
14 iulie 2022

Admitere 2022

DOSARUL DE ÎNSCRIERE ÎN CLASA a IX-a – ANUL ȘCOLAR 2022-2023 Conținutul OBLIGATORIU al dosarului de înscriere: 1. DOSAR PLIC; 2. CERERE DE ÎNSCRIERE: cerere mate-info, […]
11 iulie 2022

Calendarul examenelor de diferență – sesiunea iulie-august 2021-2022.

11 iulie 2022

Grafic vizualizare lucrări de bacalaureat 12.07.2022

7 iulie 2022

Structura anului școlar 2022-2023

1 iulie 2022

Vizualizare lucrări scrise Examen de Bacalaureat, sesiunea Iunie-Iulie 2022 

Vizualizare lucrări scrise Examen de Bacalaureat, sesiunea Iunie-Iulie 2022, pentru Centrul de Examen Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza: Depunerea cererilor de vizualizare se va face conform […]
17 iunie 2022

Concurs Analist Programator

Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza organizeaza concurs pentru ocuparea postului vacant de Analist Programator. Mai multe detalii gasiti in documentul atasat.
14 iunie 2022

Transfer elevi 2022

Elevii care doresc să se transfere la Liceul Teoretic ”Alexandru Ioan Cuza” sunt rugați să consulte următoarele documente: În caz de nelămuriri și întrebări suplimentare ne […]
29 mai 2022

Săptămâna absolvenților 2022

Săptămâna 23-27 mai 2022 a fost declarată SĂPTĂMÂNA ABSOLVENȚILOR, fiind ultima pentru elevii claselor a XII-a. Acest proiect a fost inițiat cu 2 ani în urmă […]
12 mai 2022

Concurs Cuza SMART 2022 – Subiecte

8 martie 2016

Rezultate olimpiada de științe socio-umane, etapa pe municipiu

Elevul Andrei Roșca, din clasa a XII-a A, a obținut Premiul I (nota 9,87) la Olimpiada de Științe Socio-umane, etapa municipală la disciplina Filosofie și s-a […]
26 februarie 2016

Rezultatele obținute la Olimpiada de limba engleză etapa pe sector

Premiul II : Cuzino Radu Ioan și Iacob Maria Diana, clasa IX G, prof. Raluca Ciotârnel și Adriana Răducu; Cornea Andrei, clasa a IX-a D, prof.Lucia […]
11 februarie 2016

Rezultate la Olimpiada de Stiinte Socio-umane

Trei elevi au obtinut Premiul III la Etapa pe sector a Olimpiadei de Științe Socio-umane si s-au calificat la Etapa pe Municipiu:  la Logică, argumentare și comunicare, Vasile Iuliana (clasa a IX-a H) și Runceanu Cristiana (clasa a XI-a G),  prof. coordonator Simionescu Eugenia și la Filosofie, Roșca Andrei a XII-a A, prof. coordonator Goruneanu Gratiela.  Felicitari si succes in continuare !
gdpr-image
Acest website foloseste cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor.
Mai multe detalii